Co osiągniesz ucząc się metod szybkiego czytania?

Co osiągniesz ucząc się metod szybkiego czytania?

Rozmawiając z ludźmi, zdarza mi się słyszeć stwierdzenie, „że nie da się czytać szybko” lub „wtedy nic bym nie zrozumiał”. Podzielę się z Tobą pewną refleksją – też tak kiedyś myślałem. Trochę czasu mi zajęło, zanim zmieniłem podejście i przede wszystkim zmieniłem swój system przekonań. Szkolenie oraz codzienne ćwiczenia dodawały mi wiary oraz utwierdzały w przekonaniu, że można czytać naprawdę szybko. Nabycie tej umiejętności było dla mnie olbrzymim sukcesem. Kiedy podsumowywałem ubiegły rok, najbardziej byłem zadowolony z nauczenia się właśnie tej umiejętności.

Co Ty możesz zyskać, ucząc się metod efektywnej nauki, w tym szybkiego czytania?

Przede wszystkim dostajesz świetne narzędzie, dzięki któremu zaczniesz się szybciej rozwijać.

Zalew informacji jest przytłaczający. Wiadomo też, że to właśnie czytanie jest jednym z podstawowych źródeł informacji. Właśnie dlatego, ważne żebyś nauczył się radzić sobie z  nabywaniem nowych wiadomości. Codziennie spotykamy się z tekstem zarówno w pracy- czytając maile, raporty, strony internetowe, prasę; w szkole – czytając lektury, artykuły; jak i w domu – czytając dla siebie przyjemne książki i czasopisma. Jak wiadomo, czas jest jednym z najcenniejszych aktywów, które posiadasz. Jeśli dotychczas w ciągu tygodnia przeznaczałeś na czytanie 10 godzin, po nabyciu umiejętności szybkiego czytania czas ten skrócisz co najmniej o połowę. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu dla siebie oraz swoich bliskich. Będziesz mógł go spędzić na czynnościach, na które zawsze brakowało Ci czasu, np.: uprawiać sport, realizować pasje lub po prostu odpoczywać.

Szybkie czytanie pomoże Ci w Twojej karierze. Brian Tracy powiedział „Wystarczy, abyś czytał 1 książkę tygodniowo z danej dziedziny, aby po 2-3 latach stać się znawcą tematu, po 5 ekspertem, a po 7 ekspertem klasy światowej.” Z pewnością już zauważyłeś, że żeby nie być tylko przeciętnym uczniem i pracownikiem, żeby osiągnąć sukces musisz pokazać, że jesteś lepszy od innych, musisz pracować wydajniej. Potrzebujesz ciągle zdobywać nową wiedzę, umiejętności, nowe słownictwo, potrzebujesz w pełni rozwijać swój intelekt.

Co jeszcze zyskasz? Znacznie poprawisz swoja koncentracje. Jeśli podczas czytania napływają Ci do głowy różnego rodzaju myśli, to oznacza, że najprawdopodobniej Twój mózg potrzebuje dodatkowych bodźców. Mózg jest organem, który pracuje z zawrotnymi prędkościami. W każdej sekundzie przetwarza tysiące informacji. Jeśli zamęczasz go czytaniem z prędkością 200 słów na minutę (s.n.m.), to po chwili staje się znudzony i szuka sam zajęcia. Natomiast, jeśli przyśpieszysz do 500 czy 1000 s.n.m., dajesz mu zajęcie godne jego umiejętności. Istnieją badania, które jasno stwierdzają, że koncentracja zwiększa się w raz ze zwiększaniem prędkości czytania!

Wyobraź sobie jak byś się czuł czytając 200 stronicową książek w godzinę, zachowując przy tym zrozumienie czytanego tekstu. Wyobraź sobie, jak to będzie, gdy zaczniesz zdobywać coraz większą wiedzę z dziedzin, które Cię interesują. Na pewno Twoje samopoczucie oraz pewność siebie wzrosną, a czytanie stanie się czynnością dającą Ci wiele satysfakcji. Ale to już musisz sam sprawdzić.

Życzę wiele sukcesów,

Marcin Poncyliusz

Zobacz terminarz szkoleń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s